A Papp élőben válaszolt | 777 offline

Szokásos helyszínén, a Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium dísztermében tartotta meg 2019 utolsó offline estjét a 777 Közösség, ami Dr. Papp Miklós, A Papp válaszol című könyvének bemutatója is volt egyben. „Az egyik legnagyobb tévedés, hogy mi fiatalok nem érdeklődünk a hit iránt” – írja a vadonatúj kötet fülszövegében Martí Zoltán, a 777blog.hu főszerkesztője; és igaza lehet, ugyanis hétköznap este 19 órakor pár ülőhely híján teltházzal tartották meg a könyvbemutatót, és a székeken bizony csupa fiatal foglalt helyet. És fiatalos szellemben is telt az este, kezdve olyan technikai bravúrokkal, mint hogy egy  sli.do nevű applikáció már az esemény előtt fogadta az olvasók kérdéseit, és útközben is kiegészíthettük őket. „Már gyűlnek is a kérdések – jógától az orális szexig!” – szólt az erős kezdés, én meg egyből elkényelmesedtem a székemben: talán mégsem tűnik…

Continue Reading

Visszaszámlálásra felkészülni! | Alex T. Smith: A ​kisegér, aki elhozta a karácsonyt

A blog pályafutása alatt nem sokszor fog előfordulni, hogy olyan könyvet ajánlok, amit még nem olvastam.De A kisegér, aki elhozta a karácsonyt című mesekönyvben félvakon is megbízok.Tavaly olyan hajtós volt a karácsonyi időszak, hogy csak december 5-ig jutottam, idén viszont végre csatlakozhatok azokhoz, akik úgy olvashatják ezt a könyvet, ahogyan kell: minden nap egy fejezetet. Ez a mesekönyv ugyanis összesen 24 és fél mesével kísér el minket karácsonyig.Gyönyörűek az illusztrációk, jó a fordítás, bűbájos a történet.Adva van egy kisfiú, Olivér, aki levelet ír a Mikulásnak, ám a levelet felkapja és messzire repíti a szél. Olivérnek 24 napja van, hogy megtalálja és eljuttassa a levelet a Mikuláshoz. Ebben lesz segítségére Fülöp, a kisegér, kettejüket kísérhetjük izgalmas és megható kalandokon át. Feketeöves szülőknek és karácsonyi manóknak pedig elárulom: nem csak mesét, hanem dekortippeket,…

Continue Reading

Néha csigalassan olvasok 🐌 | Irvin D. Yalom: Minden nappal közelebb

Hiszem, hogy Irvin D. Yalom pszichiátert keveseknek kell bemutatni. 13 magyarra fordított művén keresztül hozza közelebb az emberekhez a pszichoterápiát. Évtizedek tapasztalatából merít – van, hogy tovább gondol valós eseményeket, van, hogy egyetlen páciens szikra egy egész regényhez. Végtelenül érdekes témák, jó humorú, nagy tudású, jó tollú ember – és mégis… Az évek múlásával, az elolvasott könyvei növekvő száma mellett sem jövök rá, mi az, ami minden alkalommal hiányzik nekem belőle. Legelső prózai műve a Minden nappal közelebb – Egy kétszer elmesélt terápia érdekes felütésnek tűnik: adva van egy fiatal, önbizalomhiányos, előző orvosai szerint skizoid személyiségzavarral rendelkező nő, Ginny, akit Yalom úgy fogad praxisába, hogy pénz helyett írásokat kér tőle: üléseik személyes reflexióit.  Ezeket Yalom doktor is megírja, és bizonyos időközönként kicserélik őket.Azt hihetnénk, hogy ez egy nagyon izgalmas helyzet, és hogy…

Continue Reading

Az Igazim | Riikka Pulkkinen: Igaz

forrás: http://riikkapulkkinen.com/en/author Ha az ember lánya 590 forintért vesz könyvet, aminek a szerzője finn, az életben nem hallott róla semmit sem, nos akkor elég alacsony elvárásokkal áll neki olvasni. Aztán úgy alakult, hogy az Igaz lett életem legkedvencebb irodalmi meglepetése, és húszas éveim egyik legfontosabb könyve. Később visszamentem a Könyvudvarba, és vettem belőle hetet (!), hogy a számomra fontos nők kezébe nyomhassam. Azt hittem, az én küldetésem itt véget is ért, aztán ma reggel kaptam egy sms-t: "Az Igaz-t visszaviszem valamikor. Feldolgozni nem tudom, mikor fogom." És ekkor rájöttem, hogy írnom kellene róla...  Nem tudom, végül azért tetszett-e ennyire nagyon, mert olyan keveset vártam tőle, vagy önmagában is “kiharcolta” volna ezt az érzést… Talán kellenek az ilyen hallgatag könyvek a hangos bestsellerek mellé. (Amik megjegyzem valahogy majdnem mindig csalódást okoznak…) A történet…

Continue Reading

“Az ágy közös. A párna nem.” | Geir Gulliksen: Mielőtt elváltunk

Nem merültem nagyon bele a kutatásba a könyv elolvasása előtt, csak annyit tudtam, hogy norvég szerző írta, arról szól, hogy egy fickó a válás küszöbén elmeséli feleségének a szerelmük történetét. És nekem ennyi elég is volt ahhoz, hogy heteken át arra gondoljak, milyen jó lesz megvenni és - ha szerencsém van - egy szuszra befalni ezt a regényt. Csakhogy ezt benéztem.  Nulladik szabály, hogy ha E/1-ben mesélünk el egy történetet, olyan helyekről nem mesélhetünk, ahol nem vagyunk ott. Mivel Jon esetében ez a hely a felesége feje, tudjuk, hogy nem szarvashibáról, hanem egy érdekes, újszerű elbeszélői helyzetről van szó. És szükségünk is van valamiféle csavarra, hiszen nincs hétköznapibb történet annál, mint hogy egy házasság véget ér – mondjuk egy harmadik fél miatt. Ezerszer hallottuk már, legalább mondja valaki másképpen. Jon nem…

Continue Reading

Irodalomterapeuták keddje ♡ | Matuska Mircsi

Hogyan találtál rá az irodalomterápiára?Kilógok a sorból, mert nem biblioterapeuta vagyok, hanem coach, aki lelkes könyvmoly is. Már régóta érett bennem valami olyan fejlesztő, önismereti dolog, ami az olvasásra épül, és egyszercsak kigyulladt a fejem fölött a lámpácska, és létrejöttek az önismeret történetekkel workshopok, amik történeteket ötvöznek a coachinggal. Nem is feltétlenül a szövegeket használom, hanem a történetek bizonyos aspektusait kicsit továbbgondolva, keretként, amik segítik a csoportkohéziót, valami már ismerthez nyúlnak és egyfajta biztos támpontot adnak, amiből ki tudunk indulni.Hogyan lettél (biblio)terapeuta?Lelkigondozó szakra készültem, ami nem indult, így belevágtam a coachingba (annak ellenére, hogy azt se tudtam, mi az). Aztán annyira megszerettem ezt a módszert, vagy inkább nevezzük szemléletnek – hogy nem kell tanácsot adnom, nem kell rávezetnem senkit semmire, nem kell jobban tudnom nála, hogy mi a megoldás.…

Continue Reading

Irodalomterapeuták keddje ♡ | Rudolf Panka

Hogyan találtál rá az irodalomterápiára?Körülbelül nyolc éve olvashattam egy cikket netes böngészés közben, ami egy számomra teljesen új és csodásnak tűnő dologról szólt… egy olyan tevékenységről, ami ötvözte azt a két dolgot, ami engem a legjobban érdekelt és érdekel azóta is: az emberi lélekkel való foglalkozást és a szövegeket, irodalmat. Ez volt az irodalomterápia, amibe első pillanatban beleszerettem. Mielőtt belevágtam a képzésbe, több irodalomterápiás foglalkozáson is részt vettem, több csoportvezetőnél, és már akkor láttam, milyen sokszínű terület ez, és mennyiféleképpen lehet megközelíteni.Hogyan lettél (biblio)terapeuta?Küzdelmes kapcsolat ez, többször szerettem volna elkezdeni a képzést, de valami mindig közbejött – például éppen megszűnt a szak a Pázmányon, amikor beiratkoztam volna, és hasonló apróságok. Végül 2016-ban úgy láttam, hogy nem áll előttem akadály, és úgy éreztem, nincs mire várni tovább, ha én ezt…

Continue Reading

Immaculée Ilibagiza: Megmaradtam hírmondónak – Hogyan találtam meg Istent a ruandai népirtás viharában

Hogy mit szoktam tenni a nem túl szerencsés borítójú, magánkiadású könyvekkel, amiknek a létezéséről azelőtt egy árva szót sem hallottam? Nos, nem olvasom el őket. Most mégis boldog vagyok, hogy az utamba sodródott Immaculée Ilibagiza története, mert sokkal szegényebb lennék nélküle. 2019 legmeghatározóbb könyvei közé írta be magát nálam itt a novemberi finishben. Immaculée Ilibagiza az 1994-es ruandai népirtás kevés túlélőjének egyike. Azé a népirtásé, amelyben alig száz nap alatt több mint egymillió embert gyilkoltak meg irtózatos kegyetlenséggel.Sokszor becsuktam a könyvet és merengtem a borítón látható fényképen. Immaculée jóságos arcát nézve, tudva, hogy később saját családot alapított, és látva, milyen erővel tudja elmesélni azt a történetet, ami után nem hogy mosolyogni, beszélni sem tudnék többé… Szóval mindezekért én ezt a könyvet a hibáival együtt tudtam szeretni. „Paradicsomban születtem” – ezzel…

Continue Reading
Close Menu